KAYSERİ ESNAF ve SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ

Facebook

Yönetim Kurulu Başkanı

Başkan

Güncel Haberler

Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » YURT DIŞINDAN HAVA YOLUYLA GELEN GURBETÇİ KAFİLESİ ÇİÇEKLERLE KARŞILANDI

YURT DIŞINDAN HAVA YOLUYLA GELEN GURBETÇİ KAFİLESİ ÇİÇEKLERLE KARŞILANDI

 Fotoğraf


Avrupa’da yaşayan gurbetçi vatandaşlarımızdan uçakla Kayseri’ye gelen 151 kişilik  kafile, Erkilet Havaalanı’nda çiçeklerle karşılandı.

Karşılama törenine Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şeyhi Odakır, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Alan ile Birlik Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şeyhi Odakır burada yaptığı açıklamada, Avrupa da çalışan ve izinlerini geçirmek üzere ülkemize dönen gurbetçi vatandaşları bu yıl on beşinci kez karşıladıklarını belirterek, onları Kayseri’de görmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Gurbetçilerin Kayseri'ye çok faydası olduğunu vurgulayan Şeyhi Odakır, “Yıllık izinlerini Türkiye'de geçirmek için memleketlerine gelen gurbetçilerimiz, şehrimizin ekonomik ve ticari hayatını canlandırarak esnaf ve sanatkarlarımızın yüzünü güldürüyor. Gurbetçi vatandaşlarımızın en küçük esnafımızdan en büyük esnafımıza kadar her işletmeye yararı dokunuyor. Yaz ayları aynı zamanda düğün mevsimi olduğu için ihtiyaçları olan her şeyi buradan alıyorlar. Altın, gelinlik, mobilya, beyaz eşya gibi tüm ihtiyaçlarını şehrimizin esnaf sanatkarından gerçekleştiriyorlar. Bizde esnaf sanatkar teşkilatı olarak gurbetçilerimizi çiçeklerle karşılayarak onlara gereken önemi vermeye çalışıyoruz. Buradan tüm esnaf sanatkarlarımıza da seslenerek gurbetçi vatandaşlarımıza karşı daha dikkatli, itinalı ve samimi davranmalarını istiyoruz.” diye konuştu.


16:14, 01.07.2022

Haber Fotoğrafları

Ahi Evran Zaviyesi

Lifos Yazılım