KAYSERİ ESNAF ve SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ

Facebook

Birlik Başkanımız

Başkan

Güncel Haberler

Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » 709 Konutluk 2. Etap Toplu Konut Projesinin Konut Belirleme Kurası Çekildi

709 Konutluk 2. Etap Toplu Konut Projesinin Konut Belirleme Kurası Çekildi

 Fotoğraf


T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve Kayseri Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği işbirliğiyle yapımı gerçekleştirilen 2. Etap Toplu Konut Projesi kapsamındaki 709 adet konutun “Konut Belirleme Kurası” 15 Mart 2019 Cuma günü gerçekleştirildi.

Kadir Has Kongre Merkezinde gerçekleştirilen Konut Belirleme Kura Törenine Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Mustafa Elitaş, İsmail Tamer, İsmail Emrah Karayel, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Ticaret İl Müdürü Alaattin Fırat, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Kamil Akçadırcı,  Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Övüç, Kurum ve Kuruluşların Yetkilileri, Birliğe bağlı Odaların Başkanları ve çok sayıda hak sahibi katıldı.

Kadir Has Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenin açılış konuşmasını yapan KESOB Başkanı Ahmet Övüç, göreve geldikleri günden itibaren esnafların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışmalar yaptıklarını ifade ederek; "Sanayi kenti olan Kayseri'de birliğimize bağlı 41 Odamıza kayıtlı yaklaşık 27 bin esnaf ve sanatkarımız bulunmaktadır. 2014 yılında yönetim olarak göreve geldiğimizde esnaf sanatkarımızın ve yanlarında çalışanların konut ve iş yeri ihtiyaçlarının olduğu tespit ettik ve bu yönde çalışmalar yapmaya başladık. 2016 yılında TOKİ ile birlikte 834 adet konutluk proje gerçekleştirdik. İnşallah önümüzdeki günlerde teslim etmeye hazırlanıyoruz. Gerçekleştirmiş olduğumuz 834 konutluk projenin esnaf ve sanatkarımızın ihtiyacını karşılamaması ve gelen yoğun talep üzerine orta ve alt gelir grup esnaf ve sanatkarımız için TOKİ ile birlikte 709 konutluk 2. Etap Toplu Konut Projesini gerçekleştirdik. Bugün konut belirleme kura çekimini gerçekleştireceğimiz Toplu Konut Projemiz kapsamında 378 adet 2+1, 298 adet 3+1 ve 40 adet 4+1 olmak üzere toplam 709 adet konutumuz bulunmaktadır" şeklinde konuştu.

Törende konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili ve önceki dönem Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş ise, TOKİ'nin başarılı çalışmalara imza attığının altını çizerek; "Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımızın göstermiş olduğu gayret takdire şayan. Kayseri'de Toplu Konut İdaresi'nin 2002 seçimlerine giderken genel başkanımızın, başbakanımızın, cumhurbaşkanımızın o zaman ifade ettiği 500 bin konut bugün 831 bin konuta ulaşmış durumda. 2023 yılında inşallah 1 milyon 200 bin konut yani, 363 bin konut daha 4 yıl içerisinde yapılacaktır. Eskiden kooperatifler olur, inşaatlar yapılırdı. Bunların süreleri 10-15 yıllık olurdu. Üye olur, aidatları ödersiniz ama ne zaman biteceğini beklemekten evin ne olduğunu unuturdunuz. Ama şimdi Toplu Konut İdaresi yaptığı ihalelerle, şartnamelerle belirli bir zaman ortaya koyuyor. Kayseri gibi kış mevsiminin yoğun olduğu, inşaat sektörünün 3-4 ay çalışamadığı bir süreçte 600 günde toplu konut yaptırabilmek çok önemli bir başarıdır" dedi.

Vali Şehmus Günaydın da çekilişin vatandaşlara hayırlar getirmesinin temenni ettiği konuşmasında; "Hayatımız boyunca sevindiğimiz anlar oluyor, yeni ev, otomobil sahibi olduğumuz anlar hayatımızda unutamayacağımız anlar. Bugün de böylesine tarihi bir güne şahitlik ediyoruz. Allah bütün hak sahibi vatandaşlarımıza ağız tadıyla oturmayı nasip etsin. Kimse üzülmesin, burada boş yok. TOKİ'mizin fırsatları da bitmez" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Şehmus Günaydın, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Mustafa Elitaş, İsmail Emrah Karayel, İsmail Tamer, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, KESOB Başkanı Ahmet Övüç ve beraberindekiler 12. Noter eşliğinde kura çekimini gerçekleştirdi.


15:26, 19.03.2019

Ahi Evran Zaviyesi

Bu site Lifos iKobi hazır web sitesi sihirbazı kullanmaktadır.

Lifos Yazılım
Lifos Yazılım