KAYSERİ ESNAF ve SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ

Facebook

Birlik Başkanımız

Başkan

Güncel Haberler

Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » Kayseri Esnaf ve Sanatkar Buluşması Yapıldı

Kayseri Esnaf ve Sanatkar Buluşması Yapıldı

 Fotoğraf

Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin birlikte düzenlemiş olduğu “Kayseri Esnaf ve Sanatkar Buluşması” 20 Mart 2019 Çarşamba günü gerçekleştirildi.

Kayseri Esnaf ve Sanatkar Buluşmasına Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, DEİK Genel Başkanı Nail Olpak, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Melikgazi Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Yetkilileri, STK temsilcileri ile Birliğe bağlı Oda Başkan ve yöneticileri ile Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkan ve Yöneticileri katıldı.

Esnafların ülkenin ekonomik ve sosyal yapısının omurgası olduğunu söyleyerek daima esnaf ve sanatkarın yanında olduklarını belirten Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Esnafımız bizim için çok önemli. Sosyal hayatımızın, ekonomimizin kılcal damarı olarak bakıyoruz. Esnaflarımız; alın teri ile bileğinin gücünü birleştiren Türkiye’nin ekonomik ve sosyal yapısının omurgasıdır. Salt ticaret etmekten ziyade toplumsal refahı ön planda tutmuştur. Bildiğiniz gibi bizde Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda ahilik kültürüyle bağdaşmayan, fırsatçılık yapanların denetimlerini bakanlık olarak gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda alın teri ile işini yapan esnafımıza, iş insanlarımıza fırsatçıların zarar vermesine izin vermiyoruz. Bu denetimler esnasında esnaf ve sanatkarımızı daima yanımızda gördük. Bunun için sizlere teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımız göreve geldiğinden bu yana daima esnaf ve sanatkarın yanında olmuş ve esnafı koruyacak birçok adımlar atılmış durumdadır. Biz bu adımların bakanlık olarak takipçisiyiz"  dedi.

Türkiye’nin önümüzdeki 10 yıldaki hedefinin bir üst gelir seviyesine yükselmek olduğunu vurgulayan Bakan Pekcan, "Bir üst gelir seviyesine yükselmemizin anahtarı da daha fazla katma değerli ihracattan geçmektedir. Bu nedenle biz de öncelik olarak rekabetçi olduğunuz alanlarda daha fazla tasarıma, daha fazla markalaşmaya, daha fazla teknolojiye ağırlık vererek rekabet gücümüzü artırmaya yöneliyoruz. Dünya dijitalleşmeye gitmektedir. Bu doğrultuda iç ve dış ticarette gümrüklerde dijitalleşmeye çok önem veriyoruz. Bu doğrultuda işlemlerimizin tamamını dijital ortamlarda yapabilmek için gayret sarf ediyoruz. Bu doğrultuda Kayseri’nin ticaretteki öncülüğünü Kayseri esnaf ve sanatkarının ihracatta da göstermesini bekliyoruz. Bu doğrultuda gelen bütün taleplerinizi inceliyoruz ve desteklerimizle yanınızda olmaya devam edeceğiz diye konuştu.


13:26, 21.02.2019

Ahi Evran Zaviyesi

Lifos Yazılım