KAYSERİ ESNAF ve SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ

Facebook

Birlik Başkanımız

Başkan

Güncel Haberler

Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Ahmet ÖVÜÇ

Ahmet ÖVÜÇ

 


Değerli Esnaf ve Sanatkârlar,

Bildiğiniz üzere 1 Mayıs 2014 Perşembe günü yapılan Olağan Genel Kurul neticesinde Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde Yönetim Kurulu olarak göreve gelmiş bulunmaktayız. Olağan genel kurulumuza katılarak oy veren ve kavgasız gürültüsüz bir genel kurul yapılmasına destek olan tüm delegelerimize teşekkür ederiz. Genel kurul delegelerimizin bizlere vermiş olduğu bu görevi layıkıyla yerine getirmek için var gücümüzle çalışacağız.

Birliğimizin örgütlenmesini genişletmek, odalarımız ve üyelerimiz ile bağlarını güçlendirmek, sorunlara etkin çözüm üretme çabalarından taviz vermeden; toplumsal çıkarları bireysel çıkarların üstünde tutan, mesleki etik ve ahlakını önemseyen bir anlayışla çalışmaya devam edeceğiz.

Teşkilat kanunumuzun ve bu kanuna dayalı olarak çıkarılan uygulama Yönetmeliklerinin Birliğimize tevdi edildiği yükümlülükleri odalarımızın gelişimini, mevzuat değişikliklerine süratle uyum sağlamalarını temin etmek görevimizdir. Bu maksadın gerçekleşmesi için Odalarımızı idari ve mali yönden destekleyeceğiz.

Esnaf ve sanatkârlarımız gerek iş yerleri gerekse konutlarında kiracı konumundadırlar. Bu Esnaf ve Sanatkârlarımızı kiracı konumundan kurtarmak amacı ile bağlı odalarımızla ortak çalışma yaparak esnaf ve sanatkârlarımızın konut ve işyeri ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmalar yapacağız, Birliğimiz adına belediyelerimizden arsa talebinde bulunarak odalarımızın katılımı ve istekleri doğrultusunda esnaf sarayı yaptıracağız. Sanayi sitesi olmayan ilçelerimize sanayi siteleri yaptıracağız. Sanayi siteleri eski olan ilçelerimizin de sanayi sitelerini yenileyerek esnaf sanatkarlarımızın daha modern mekanlarda hizmet sunmalarını sağlayacağız.

Değerli Arkadaşlar,

Yönetim Kurulumuz; Odalarımızın ve esnaf sanatkarlarımızın sorunlarının çözümü ile ilgili olarak, kanunlara yönetmeliklere uygun politikalar üretecektir. Esnaf ve sanatkarların hak ve menfaatlerine uygun kararlar alacak, teşkilatımızın geliştirilmesi için yeni politikalar geliştirecek, mesleki alanımızla ilgili gelişmiş çağdaş teknolojilerin kullanılmasını ve yaygınlaştırılmasını savunacak, tüm çalışmalarında siyasal, ekonomik ve ulusal bağımsızlığımızın korunmasını esas alacaktır.

Bu amaçla, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğimiz; bağlı odalarımız ile birlikte, esnaf ve sanatkârlarımızın mesleğini geliştirmeye yönelik, diğer meslek odalarıyla ortak hareket eden,  birlikte üreten, birlikte düşünen bir anlayışla çalışmalarına devam edecektir.

Sizlerin görüşleri ve önerileri bizim için yol gösterici olacak, çalışma azmimizi artıracaktır. Esnaf ve Sanatkâr camiası olarak yakaladığımız bu güzel birlikteliği ve çalışma ortamını artırarak sürdürmemiz halinde üstesinden gelemeyeceğimiz zorluk yoktur.

Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak, Önümüzdeki zorlu çalışma döneminin hepimiz için başarılı geçmesini umuyor, tüm esnaf ve sanatkarlarımıza sağlık, mutluluk ve bol kazançlı günler diliyor, saygılar sunuyorum.

Ahi Evran Zaviyesi

Bu site Lifos iKobi hazır web sitesi sihirbazı kullanmaktadır.

Lifos Yazılım
Lifos Yazılım