KAYSERİ ESNAF ve SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ

Yönetim Kurulu Başkanı

Başkan

Güncel Haberler

Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » “Vatan topraklarına göz dikenlerin karşısında olacağız”

“Vatan topraklarına göz dikenlerin karşısında olacağız”

 Fotoğraf

Kayseri’de 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı önünde başladı. Atatürk Anıtı’na Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediyesi’nin çelenklerinin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Buradaki tören şanlı Türk Bayrağı’nın göndere çekilmesiyle sona erdi.

Atatürk Anıtı önündeki törenin ardından Valilik makamında tebrikler kabul edildi. Tebriklerin kabul edilmesinin ardından Cumhuriyet Meydanı’nda tören geçişi programına geçildi.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki programda Kayseri protokolü hazır bulunurken, Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Şeyhi Odakır da kutlama programında yer aldı. Törende, katılımcıların ve askeri birliklerin bayramları tebrik edildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından program şiirlerin okunması ve günün anlam ve önemini belirten konuşmalarla sürdü. Halk oyunları ekibinin gösterileri ve tören geçişiyle Cumhuriyet Meydanı’ndaki program sona erdi.

“CANIMIZ PAHASINA MÜCADELEMİZİ KARARLILIKLA SÜRDÜRECEĞİZ”

Kutlama programlarına katılan KESOB Başkanı Şeyhi Odakır, bayram dolayısıyla yaptığı açıklamasında, Kayseri’nin Milli Mücadele’de önemli bir yeri olduğuna değindi. Vatan topraklarının her karışının şehitlerimizin kanlarıyla sulandığını vurgulayan Başkan Odakır, aradan geçen 100 yıla rağmen hala aynı duygu ve düşüncelerle millet olarak vatan topraklarına göz dikenlerin karşısında yer alınacağını dile getirdi. Odakır, “Şehitlerimizin kanlarıyla sulanan şanlı Türk Bayrağı’mızın gönderden inmemesi adına canımız pahasına mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi.

“VATANIMIZA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Başkan Şeyhi Odakır, “Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 100’üncü yılında Cumhuriyet Meydanı’nda çok güzel bir programa katılım sağladık. Büyük bir coşkuyla bayramımızı kutladık. Aynı ruh ve kararlılıkla bu topraklarda yaşamayı sürdüreceğiz. Dün vatan topraklarına göz dikenleri nasıl bertaraf ettiysek bugün de yarın da aynı kararlılık ve ruhla bu mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu anlamda vatan için kanlarını döken, canları pahasına mücadele eden şehitlerimize olan minnettarlığımızla vatanımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz. Başta esnaf ve sanatkarlarımız olmak üzere, bütün hemşehrilerimizin, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını tekrardan kutluyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu uğurda canlarını hiç çekinmeden veren aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum” ifadelerini kullandı.


08:32, 31.08.2022

Haber Fotoğrafları

Ahi Evran Zaviyesi

Site İçi Arama

Lifos Yazılım