KAYSERİ ESNAF ve SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ

Facebook

Birlik Başkanımız

Başkan

Güncel Haberler

Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » 2. ETAP TOPLU KONUT PROJESİ TESLİM EDİLMEYE BAŞLANDI

2. ETAP TOPLU KONUT PROJESİ TESLİM EDİLMEYE BAŞLANDI

 Fotoğraf

Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimizin TOKİ işbirliği ile başlatmış olduğu "709 Adet Konut, 7 Dükkanlı Ticaret Merkezi, 1 Adet Camii İnşaatları İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi” Kayseri Esnaf Ve Sanatkârlar Odaları Birliği 2. Etap Toplu Konut Projesi kapsamında inşa ettirilen 709 adet konutun teslim işlemlerine başlanmıştır.   

2. Etap Toplu Konut Projesi kapsamında 371 Adet 2+1 konut, 298 Adet 3+1 konut ve 40 Adet 4+1 konut bulunmakta olup teslim işlemleri 12 Şubat - 10 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.  

Yönetim olarak göreve geldikleri günden itibaren esnaf ve sanatkarlara yönelik yürütülen çalışmalar neticesinde esnaf sanatkarların konut ve iş yeri ihtiyaçlarının olduğunu tespit ederek bu yönde çalışmalar yaptıklarını belirten Başkan Ahmet Övüç, "Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile yaptığımız protokoller çerçevesinde esnaf sanatkarlarımıza ekonomik, güvenli, modern ve konforlu konutlar yapmak için gayret gösteriyoruz. 2019 yılı içerisinde 834 konutluk 1. Etap Toplu Konut Projemizi hak sahiplerine teslim etmiştik.  709 konutluk 2. Etap Toplu Konut Projemizin teslimi ile birlikte toplam 1543 konutu hak sahiplerine teslim etmiş olacağız. 2019 yılı Aralık ayı içerisinde talebini topladığımız 284 konutluk 3. Etap Toplu Konut Projemizin de  en kısa zamanda ihalesi yapılarak çalışmalarına başlanacaktır. Bu itibarla esnaf sanatkarlarımız için konforlu ve nitelikli yaşam alanları ile çalışma alanları hazırlamaya devam edeceğimizi belirtir bütün esnaf sanatkarlarımıza  aileleriyle birlikte sağlık ve sıhhat içerisinde mutlu bir şekilde konutlarında oturmalarını cenabı Allahtan dilerim" dedi.


15:36, 13.02.2020

Haber Fotoğrafları

Ahi Evran Zaviyesi

Lifos Yazılım