KAYSERİ ESNAF ve SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ

Facebook

Birlik Başkanımız

Başkan

Güncel Haberler

Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik Esnaf Oda Başkanları ile Bir Araya Geldi

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik Esnaf Oda Başkanları ile Bir Araya Geldi

 Fotoğraf


Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Övüç’ün ev sahipliğinde Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ile Birliğe bağlı Odaların Başkan ve Yöneticileri bir araya gelerek esnaf sanatkarların Belediye ile ilgili sorunlarının ele alındığı ve çözüm önerilerinin geliştirildiği bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda konuşan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Övüç, Büyükşehir Belediyesi’nin esnaf ve sanatkara bakışından memnuniyet duyduklarını belirterek, “Belediyemize gittiğimizde hiçbir zaman kapıdan dönmüyoruz. Her sorunumuza sıkıntımıza çare bulunuyor. Daha önce Melikgazi ve Kocasinan Belediye Başkanlarımızla bir araya gelmiştik. Bugün de Birliğimize bağlı Odalarımızın Başkanları ile Büyükşehir Belediye Başkanımızı bir araya getirmek suretiyle Odalarımızın görüş ve taleplerini iletmelerini sağladık. Esnaf ve sanatkârlarımıza her zaman destek veren bizleri kırmayarak davetimize icabet eden Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Çelik’e ve katılım sağlayan tüm Oda başkanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Mustafa Çelik ise, Büyükşehir Belediyesinin yaptığı yatırımları ve Kayseri’deki belediyeciliğin farklılıklarını dile getirerek, gelişmek ve büyümek için daha fazla çalışmak gerektiğini belirtti.

Başkan Mustafa Çelik konuşmasının devamında esnaflığın önemini vurgulayarak esnaflıkta elde edilen tecrübelerin hayatın her döneminde insana katkı verdiğini söyledi. Canı tez bir yapısı olduğunu, bu alışkanlığı da babasının dükkanında çıraklık yaparken elde ettiğini ifade eden Başkan Çelik, “Babam biz yarıştırarak, rekabete sokarak bu alışkanlığı verdi. Şimdi de diğerlerinden önde olmanın gayretiyle hızlı çalışıyoruz. Dün evden erken çıktım. Sabahın erken saatinde yaya olarak alt geçit inşaatlarına gittim. Böyle çalışmayınca iş bitmiyor. Bitiyor; ama diğer şehirler gibi oluyorsunuz. Biz diğer şehirler gibi değiliz. Kayseri’de ki şehircilik belediyecilik çok farklı ve özel. Kayseri’de iyi bir uyum var. Tüm yönetim dinamikleri, sivil toplum örgütleri, iş alemi, belediyeler, valilik, güvenlik bürokrasisi, akademik çevre hep Kayseri eksenli düşündüğü için çok şükür diğer şehirlerin üstünde büyüyoruz” dedi.

Hiç boş durmadıklarını ve her zaman koşturduklarını vurgulayan Başkan Mustafa Çelik, “Bu yıl 400’den fazla ihale yaptık. Belediyecilik tarihimizin en yoğun yıllarını yaşıyoruz dersem mübalağa etmemiş olurum, çünkü hizmet ve yatırımlarımızı herkes hissediyor. 16 ilçemizde 700’den fazla şantiyemiz var. 700’den fazla noktada her dairemizin levhası var. Bunların her biri de en az 1 milyonluk işler. Kayseri’yi şantiyeye çevirdik. Bu yıl Kayseri’ye sıcak para olarak verdiğimiz para 1 milyar TL’yi geçti. Ekonomiyi büyütüyoruz. Biz belediyeler siz esnaflar olarak ekonomiyi büyütmekle mükellefiz. Bunun için de elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Personel çalıştıran, değer yaratan, katma değer üreten herkesin yanındayız” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, toplantıda ulaşımdan kentsel dönüşüme, sosyal tesislerden yeşil alan çalışmalarına kadar pek çok konuda bilgi verirken Meslek Odalarının Başkanları da esnaf sanatkarların belediye çalışmalarına ilişkin görüş ve taleplerini Başkan Çelik’e iletti.


08:59, 02.11.2017

Haber Fotoğrafları

Ahi Evran Zaviyesi

Lifos Yazılım