KAYSERİ ESNAF ve SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ

Facebook

Birlik Başkanımız

Başkan

Güncel Haberler

Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » AHİLİK HAFTASI PINARBAŞI'DA KUTLANDI

AHİLİK HAFTASI PINARBAŞI'DA KUTLANDI

 Fotoğraf

17-23 Eylül 2018 tarihleri arasında Kayseri’de gerçekleştirilen Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Pınarbaşı Ahilik Haftası Kutlama programı gerçekleştirildi.

Pınarbaşı Kaymakamlığı, Pınarbaşı Belediyesi, Pınarbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Ticaret İl Müdürlüğü ve Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından organize edilen ve Pınarbaşı Cumhuriyet Meydanında düzenlenen programa Kayseri Vali Yardımcısı Ali Uslanmaz, Pınarbaşı Kaymakam Vekili Ahmet Solmaz, Pınarbaşı Belediye Başkanı Hamit Çevik, Ticaret İl Müdürü Alaattin Fırat, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Övüç, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Alan, Pınarbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kadir Akbaş, Pınarbaşı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cevdet Uslu, Kurum ve Kuruluşların temsilcileri, Oda başkanları, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Ahilik haftası kutlama programı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Pınarbaşı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Kadir Akbaş’ın açılış konuşması ve protokol konuşmaları ile devam etti.

Konuşmaların ardından Pınarbaşı’da ilin ahisi aday adayı seçilen Erdoğan Şafak, ilin kalfası aday adayı seçilen İsmail Gölpınar ve ilin çırağı aday adayı seçilen Ertunç Karaman‘a birer plaket takdim edildi.

Plaket töreninin ardından program Ayşe Baldöktü Mesleki Eğitim Merkezi öğretmenlerinin ahilik geleneğinde kalfalıktan ustalığa geçişi anlatan Şed Kuşatma töreni ile devam etti.

Kutlama programı vatandaşlara ahi pilavı ikram edilmesiyle sona erdi.


15:45, 28.09.2017

Ahi Evran Zaviyesi

Bu site Lifos iKobi hazır web sitesi sihirbazı kullanmaktadır.

Lifos Yazılım
Lifos Yazılım