KAYSERİ ESNAF ve SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ

Facebook

Birlik Başkanımız

Başkan

Güncel Haberler

Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » AHİLİK HAFTASI DEVELİ'DE KUTLANDI

AHİLİK HAFTASI DEVELİ'DE KUTLANDI

 Fotoğraf

18-24 Eylül 2017 tarihleri arasında Kayseri’de gerçekleştirilen Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Develi Ahilik Haftası Kutlama programı gerçekleştirildi.

Develi Kaymakamlığı, Develi Belediyesi, Develi Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından organize edilen ve Develi Cumhuriyet Meydanında düzenlenen programa Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Ticaret İl Müdürü Alaattin Fırat, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Övüç, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Alan, Develi Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Somuncu, Kurum ve Kuruluşların Müdürleri, Oda başkaları ve vatandaşlar katıldı.

Ahilik haftası kutlama programı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Develi Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Somuncu’nun açılış konuşması ve protokol konuşmaları ile devam etti.

Protokol konuşmalarının ardından program Epçe Mahallesi İlköğretim Okulu öğrencilerinin halk oyunu gösterisi ve Ayşe Baldöktü Mesleki Eğitim Merkezi öğretmenlerinin ahilik geleneğinde kalfalıktan ustalığa geçişi anlatan Şed Kuşatma töreni ile devam etti.

Gösterilerin ardından Develi Kaymakamı Murat Duru tarafından Oda Başkanlarına teşekkür plaketi takdim edilirken, Develi’de yılın ahisi seçilen ve terzilik mesleğini icra eden Hüseyin Akın'a plaketi Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Övüç tarafından takdim edildi.

Ayrıca yılın kalfası seçilen ve asansörcülük mesleğini icra eden Murat Şahin ve yılın çırağı seçilen berber çırağı Mustafa Usta'ya da  birer plaket takdim edildi.

Kutlama programı protokolün üyelerinin vatandaşlara ahi pilavı ikram etmesiyle sona erdi.


15:45, 28.09.2017

Haber Fotoğrafları

Ahi Evran Zaviyesi

Bu site Lifos iKobi hazır web sitesi sihirbazı kullanmaktadır.

Lifos Yazılım
Lifos Yazılım