KAYSERİ ESNAF ve SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ

Facebook

Birlik Başkanımız

Başkan

Güncel Haberler

Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » 840 Konutluk TOKİ Projesinin Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi

840 Konutluk TOKİ Projesinin Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi

 Fotoğraf


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği işbirliğinde inşa edilecek 840 konutluk sosyal konut projesinin “Temel Atma Töreni” gerçekleştirildi.

Bahçelievler Mahallesi  Mimarsinan Mevkiinde gerçekleştirilen temel ata törenine Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, AK Parti Kayseri Milletvekilleri İsmail Tamer ve Sami Dedeoğlu, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Övüç, Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Tahir Nursaçan, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Kamil Akçadırcı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Sibel Livdumlu, İl Müftü Yardımcısı Galip Koçer, Kurum ve Kuruluşların temsilcileri, Oda Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Temel atma töreninin açılış konuşmasını yapan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Övüç, yönetim olarak göreve geldikleri günden itibaren esnaf sanatkarlara yönelik yürüttükleri çalışmalar neticesinde esnaf sanatkarların konut ve iş yeri ihtiyaçları olduğunu tespit ettiklerini belirterek, “Dünyada Mekan Ahirette İman diyerek yola çıktık ve dünyada mekanı olmayan esnaf sanatkarlarımızı ve yanlarında çalışanları konut sahibi yapmaya karar verdik” dedi.

Başkan Ahmet Övüç konuşmasının devamında, “Projeyle birlikte Kayseri sanayisini emek ve alın teriyle omuzlayan işçi ve esnaf kardeşlerimiz, ev sahibi olabileceklerdir. Bu projemiz esnaf sanatkarlarımıza yönelik ilk projemizdir. Esnaf sanatkarlarımızın talepleri doğrultusunda konut ve işyeri projelerimiz devam edecek olup 2. Projemizi yine Konut projesi olarak İldem de, 3. Projemizi de sanayi sitesi projesi olacak şekilde planlamaktayız. Planladığımız projelerimizin tamamını da inşallah TOKİ ile birlikte yapacağız. Bu vesileyle orta ve alt gelir grubundaki esnaf sanatkarlarımız için konforlu ve nitelikli yaşam alanları ve çalışma alanları hazırlamaya devam edeceğimizi şimdiden heyecanla müjdelemek isterim” dedi.

Temel atma töreninde konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş ise Türkiye’de şehirleşme konusunda Kayseri örneğinin gösterildiğini hatırlattı ve “Buranın gelişimi noktasında tüm milletvekili arkadaşlarımızın yaptıkları gayretlerle 840 konutun temelini atmak gerçekten önemli bir hadise. Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. TOKİ uzun yıllardır dar gelirlilere konut yapmak için Türkiye’de bir hamle başlattı. AK Parti iktidara geldiği dönemde ‘15 yılda 500 bin konut yapacağız’ diye bir sloganla ortaya çıktık, konut ihtiyacı olan insanlarımızın bu ihtiyaçlarını gidermek için yaptığımız projeler o zaman ciddiye alınmaz, ‘yapamazsınız’ diye söyleniyordu. Bugün hamdolsun olağanüstü rakamlara ulaştık. TOKİ artık sadece konutlarla değil konutların parasını ödeyecek, oradan para kazanacak küçük esnafımızın da modern işyerine sahip olması açısından büyük bir atılım yaptı. İlk örneğini Kayseri’de gerçekleştirdi ve Türkiye genelinde Kayseri örneği gösterilmeye başlandı. Bu sistem ucuz, modern bir işyeri ve o işyerinden elde edilecek kazançla birlikte insanların bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir sistem” ifadelerini kullandı.

Ev sahibi olacak esnafların mutluluklarına ortak olduklarından dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren Vali Süleyman Kamçı da, “Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimizin işbirliği ile inşa edilecek olan 840 adet konutun temel atma törenini gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşarken şimdiden hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum. TOKİ yeni konutlarla şehri baştan başa yenilemek için ülkemizde olduğu gibi ilimizde de birçok toplu konut projesine imza atmıştır. 2003 yılından bugüne kadar TOKİ tarafından ilimizde 1 milyar 875 milyon liralık yatırım yapılmıştır. Kayseri sahip olduğu eğitim, sağlık ve iş imkanlarının yanı sıra büyükşehir olması nedeniyle de devamlı göç alan bir şehirdir. Bu bakımdan ilimizin konut ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. Vatandaşlarımızın güvenli, modern ve konforlu konutlarda yaşamaları üstelik piyasa şartlarına göre daha uygun ödeme imkanlarıyla bu konutlara sahip olmaları için yapılan çalışmalardan büyük bir memnuniyet duymaktayız. Bugün temeli atılacak proje ile ev sahibi olacak esnaflarımızın yaşadığı mutluluğa ortak olmaktan da ayrıca mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından İl Müftü Yardımcı Galip Koçer dua etti ve protokol üyeleri hep birlikte konutların temel atmasını gerçekleştirdi. 


17:23, 08.04.2017

Ahi Evran Zaviyesi

Bu site Lifos iKobi hazır web sitesi sihirbazı kullanmaktadır.

Lifos Yazılım
Lifos Yazılım