KAYSERİ ESNAF ve SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ

Facebook

Birlik Başkanımız

Başkan

Güncel Haberler

Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » Kayseri Esnaf ve Sanatkar Buluşması Yapıldı

Kayseri Esnaf ve Sanatkar Buluşması Yapıldı

 Fotoğraf


Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin düzenlemiş olduğu “Kayseri Esnaf ve Sanatkar Buluşması” 24 Mart 2017 Cuma günü gerçekleştirildi.

Kayseri Esnaf ve Sanatkar Buluşmasına Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, AK Parti Kayseri Milletvekilleri İsmail Tamer ve İsmail Emrah Karayel, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve İlçe Belediye Başkanları, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Yetkilileri, STK temsilcileri ve Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine bağlı Odaların Başkan ve Yöneticileri katıldı.

Esnaf ve Sanatkar Buluşmasının açılış konuşmasını Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Övüç yaptı. 2016 yılında artan terör olayları ve 15 Temmuz hain darbe girişimi ile birlikte Ülkemizin zor bir süreçten geçmekte olduğunu belirten Başkan Övüç, “Yaşanan bu zorlu süreci de Millet olarak birlik ve beraberlik ile atlatacağız. Bundan sonra birlikteliğimizden asla ödün vermeyeceğiz. Bir olacağız. İri olacağız. Diri olacağız.  Yaşanan bu hadiselerin bir daha yaşanmaması için desteklemiş olduğumuz, Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile Ülkemiz, ihtiyaçlarına uygun bir hükümet sistemine kavuşacak olup, değişen ve gelişen dünya düzeninde Devletimiz daha etkili ve daha hızlı karar alarak hareket edebilecektir. Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile birlikte İstikrar sorunu ortadan kalkacak, siyasi istikrarla doğrudan irtibatlı olan Ekonomik gelişme daha hızlı olacaktır. İstikrarın olduğu yerde vatandaşta kazanır, esnafta kazanır herkes kazanır. Önümüzdeki referandum sürecinden ülkemizin güçlenerek çıkacağına inancımız tamdır” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ise konuşmasında, “Türkiye’nin içerisinde bulunduğu ortam Cumhuriyet tarihimiz boyunca rastlayabileceğimiz en önemli ortamdır. Cennet gibi ortamda yaşıyoruz ama bir o kadar da düşmanlarımız var. 4 tarafında değil, 14 tarafında düşman var. İçeriden PKK belası var. Özellikle Haziran seçimlerinde oralarda hendekler kazarak öz yönetim ilan ettiler. Onları kazdıkları çukurlara gömdük. Şehirler şehirleri bunlardan temizledik” ifadelerini kullandı.

FETÖ’cülerin başlarına dünyayı yıkacaklarını kaydeden Bakan Özhaseki, “40 yıldır bize iyi gözüken adamların gerçek yüzlerini 15 Temmuz’da gördük. Masum insanları katlettiler. İnsan dinin özünden uzaklaşırsa hocanın rüyaları ve sahte yalanlarla dünyayı bambaşka görüp cinayetler işler ve cennete gideceğine inanır. Bunları da temizliyoruz. Temizlemeye devam edeceğiz. Bize mağduriyet var diyorlar. Ne mağduriyeti. Hem devletin ekmeğini yiyeceksin sonrada yurt dışındaki efendilerinin sözünü dinleyeceksin. FETÖ’cülerin başına dünyayı yıkacağız ve dünyayı onlara dar edeceğiz” diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz da, “Kaliteli bir eğitim vermek bizim amacımızdır. Türkiye’de derslik başına düşen öğrenci sayısını 30’un altına düşürdük. AK Parti döneminde atanan öğretmen sayısı 560 binin üzerindedir. Her gördüğünüz 3 öğretmenden 2’sini biz atadık. Öğretmenlerimizin özlük haklarında da iyileştirmeler yaptık. Şuanda öğretmenlerimize 942 dolar veriyoruz. Geçmişte yapılanlardan çok daha fazlasını yaptık. Ücretsiz ders kitapları dağıttık. Akıllı tahtası olmayan okulumuz ve tablet dağıtmadığımız bir öğrenci kalmayacak” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Milli eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye sandık hediye edildi.


16:30, 30.03.2017

Ahi Evran Zaviyesi

Bu site Lifos iKobi hazır web sitesi sihirbazı kullanmaktadır.

Lifos Yazılım
Lifos Yazılım