KAYSERİ ESNAF ve SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ

Facebook

Birlik Başkanımız

Başkan

Güncel Haberler

Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TİYATRO SALONUDA DÜZENLENDİ

AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TİYATRO SALONUDA DÜZENLENDİ

 Fotoğraf


Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonunda düzenlenen Ahilik Haftası kutlamalarına, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı,  Ticaret İl Müdürü Alaattin Fırat, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Kamil Akçadırcı, Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, KESOB Başkanı Ahmet Övüç, Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Alan, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Şaban Ünlü, Birliğe bağlı Odaların Başkanları ve öğrenciler katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından protokol konuşmaları ile devam etti.

Protokol konuşmalarının ardından Ahilik İl Kutlama Komitesi tarafından 2017 yılı İlin Ahisi seçilen Recep Kefkir’e Ticaret İl Müdürü Alaattin Fırat, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Övüç, Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Alan, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz ve Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Şaban Ünlü tarafından Ahi kaftanı giydirildi.

İlin Ahisi, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Takdir Belgesi ile plaketini ise Kayseri Valisi Süleyman Kamçı’nın elinden aldı.

Törende ayrıca Ahilik Haftası İl Kutlama Komitesince 2017 yılı Ahilik Onur Ödülüne layık görülen Ali Erkara, 2017 yılı Ahilik Hizmet Ödülüne layık görülen Zekeriya Topak, 2017 yılı İlin Kalfası seçilen İsmail Eker ve 2017 yılı İlin Çırağı seçilen Osman Babaoğlu’na birer plaket takdim edildi.

Ödül töreninin ardından Ayşe Baldöktü Mesleki eğitim Merkezi öğretmenleri tarafından kalfalıktan ustalığa geçişi simgeleyen Şed Kuşatma Töreni yapıldı.

Ahilik Haftası Kutlama Programı Ahi Helvası ikramıyla son buldu. 


11:27, 26.05.2016

Ahi Evran Zaviyesi

Bu site Lifos iKobi hazır web sitesi sihirbazı kullanmaktadır.

Lifos Yazılım
Lifos Yazılım